Ees ootavad värvitöökoja seadmed ja planeerimine?

 

Soovid endale uut ja ergonoomilist töökoda aga ei tea kust alustada?

Selge on see, et jalgratast leitama pole mõtet hakata. Töökoda ja värvitöökoja seadmed – selle kõige planeerimise juurest tuleb sulle appi Paintlines.

Paintlines on seotud paljude töökodade planeeringutega. Enamalt jaolt tuleb klient juba meie juurde ideega, et oleks vaja töökoda muuta, kolida suurematele/parematele pindadele, või üldse uus ehitada.

Koostöös kaardistame soovid ja vajadused ning asume otsima sobilike ruume, või ehitatava töökoja võimalust. Sellele järgneb põhjalik töö õige planeeringu leidmiseks.

Planeeringus mõtleme kõigele:

  • töö logistikale,
  • ergonoomikale,
  • energia kokkuhoiule
  • seadmeid teenindavatele osade paiknemisele, nagu värvikambri agregaadid jne.
  • Paintlines teeb ka omapoolse seadmete soovitusnimekirja, mille alusel uusi seadmeid juurde soetada.
värvitöökoja seadmed

Seadmete planeerimisel töökotta tuleb mõelda ka tulevikule, kuhu suunas valdkond liigub. Töökoda ei ehitata üheks päevaks, vaid palju pikemaks ajaks.

Töökoda ei ehitata üheks päevaks, vaid palju pikemaks ajaks. Näiteks kui täna varustada töökoda hinnaklassilt odavate ja mitte eriti kaasaegse tehnoloogiaga, siis võib olla 10 aasta pärast probleem töökoja kaasajastamisel. Paljudel tänapäevastel keskmistel ja tipp mudelitel on juba peal arvuti juhtimine koos kaughaldusega. See tähendab seda, et seadme parameetreid on võimalik vastavalt vajadusele muuta ning tehnik ei pea sõitma iga väljakutse peale kohale, vaid saab kaughalduse kaudu teha seadmete parameetrites muudatusi, või hooldama/remontima tulles võtta kaasa õiged hooldusvahendid ja varuosad.

värvitöökoja seadmed

Töökoja logistika ja ergonoomika tuleb samuti hästi läbi mõelda, sest vastasel juhul tekivad pudelikaelad, mis piiravad läbilaske võimet. Selle tulemusena ei pruugi soovitud investeering töökotta ennast piisavalt tagasi toota.

Pudelikaelade likvideerimine on aga teatavasti hästi keeruline tegevus, mis nõuab palju aega ja raha ning mõningatel juhtuled osutub see üldse võimatuks.

Kokkuvõtlikult või öelda, et uue töökoja planeerimine on vaja ülikorralikult läbi mõelda, sest see nõuab suuri investeeringuid ning töökoda tehase aastakümneteks. Seega peab planeering sisaldama järgnevate aastakümnete valdkonna muutuste prognoose, et tulevikus oleks võimalikult lihtne ja väikeste kulutustega töökoda kaasajastada.