Värvikambri ehitus on alati üks kallimaid ja keerulisemaid teemasid, millega värvitöökoda kokku puutub. Algul lihtne tunduv asi võib minna üsna keeruliseks, kui teadliku ettevõtte poole pöörduda, kes oskab teilt õigeid küsimusi küsida.

Värvikamber on palju rohkem kui lihtsalt ruum, kus saab värvida!

Värvikambri ehitus ja soetamine tuleb hästi läbi mõelda, sest selline seade ostetakse aastakümneteks ning arvesse tuleb võtta ka selle aja jooksul võimalike muutusi valdkonnas. Kui teha kulutus kümnetes tuhandetes eurodes, siis peab kindel olema, et soetatav seade vastaks paarikümne aasta töö nõuetele. Kõik hilisem ümberehitus, või lisatarvikute soetamine võib osutuda ääretult kalliks!

Paljudel tänapäevastel keskmistel ja tipp mudelitel on juba peal arvuti juhtimine koos kaughaldusega. See tähendab seda, et seadme parameetreid on võimalik vastavalt vajadusele muuta, et seade vastaks ka tulevikus tekkinud valdkonna nõuetele.

Ka ei pea tehnik sõitma iga probleemi korral kohale, vaid saab kaughalduse kaudu kiirelt reageerida ning selgitada välja seadme probleemi. Olenevalt vea tüübist saab tehnik likvideerida probleemi kaughalduse kaudu, või hooldama/remontima tulles võtta kaasa õiged hooldusvahendid ja varuosad. Tänu kaughaldusele lüheneb oluliselt probleemide likvideerimise aeg ning kliendi jaoks tuleb see ka rahaliselt soodsam.

varvikambri ehitus

Kindlasti peab arvesse võtma energiakulu, mida värvikamber nõuab. Fakt on see, et energia maailmas odavamaks ei muutu. Seega energia sääst on igati oluline teema sellise seadme ostmisel.

Ilmselt keegi ei tuleks täna selle peale, et osta Hiinas valmistatud veoauto ülisuure vabalt hingava ottomootoriga, mille kütusekulu 100 km ulatub 40-50 liitrile ning samas auto koostekvaliteet ja ressurss on ülikehv, kuigi auto tundub pealt üsna sile.

värvipüstol

Sama kehtib ka värvikambri soetamisel. Välimuselt võivad need näha üsna ühesugused, kuid kui minna süvitsi seadme tehnilise võimekuse ja koostekvaliteedi juurde, siis erinevused on märkimisväärsed.

Millest alustada?

Esmalt tuleb enne värvikambri soetamist selgeks teha:

  • milliseid tooteid plaanitakse värvida värvikambris,
  • kui suured need on mõõtudelt ja massilt.

Teiseks tuleb selgeks teha:

  • võimalik paigalduskoht
  • sealsed võimalikud kütmisenergia liigid: kergkütteõli (diisel), maagaas (metaan), vedelgaas (LPG) jne.
  • tuleb uurida, millist elektrivõimsust on võimalik saada.

Kolmandaks tuleb teha kindlaks, millistest kohtadest on võimalik hoone välisperimeetris minna ventilatsiooni lõõridega ja suitsukorstnaga (koldega katla paigalduse korral) hoonest välja.

Peale esimese punkti selgeks tegemist võib juba pöörduda spetsilistide poole nagu Paintlines OÜ, kes koostöös teiega paneb kokku tehnilise kirjelduse värvikambrile, vaatab üle paigaldusasukoha tingimused ning koostöös meie värvikambreid tootvate partneritega pakub teile õige lahenduse õiglase hinna eest. Paintlines müüb alati värvikambreid paigaldatuna ja vajadusel niinimetatud võtmed kätte versioonis.

rongi värvimine

Võib öelda, et pole kahte ühesugust värvikambri paigaldust, kuna kõik hooned ja klientide soovid on erinevad!

Paintlines on tänaseks paigaldanud värvikambreid Eestile lisaks terves Skandinaavias ning meie klientideks on väga erineva suurusega töökojad. Ühemehe töökojast kuni suurte töökodadeni, kus värvitakse jahtide, tramme, busse, ronge või erinevaid tööstustooteid.

Tutvu ka kindlasti meie tehtud töödega, kus oleme kajastanud erinevaid värvikambri paigaldusi. Võta meiega ühendust ning koos saame teie soovid lahendatud!